• Slider 36
 • Godziny otwarcia

  Pn. - Pt.: 07:00 - 18:00

  Soboty: Zamknięte

  Niedziela: Zamknięte

Pompy ciepła

 • Pompy ciepła

  Pompy ciepła

Pompa ciepła to urządzenie, które jest w stanie wytworzyć dużo więcej energii cieplnej niż samo pobiera do działania. Przyjmuje się, że zysk energetyczny, w zależności od jakości urządzenia oraz warunków pracy, kształtuje się między 3-6, tzn. z 1 kW energii włożonej do działania pompy ciepła otrzymamy 3-6 kW energii cieplnej.

Pompy ciepła można podzielić ze względu na wykorzystywane źródło ciepła. W tym podziale wyróżniamy pompy ciepła wykorzystujące ciepło z powietrza, gruntu lub wody.

Pompy ciepła używane do podgrzewania wody basenowej najczęściej wykorzystują energię zgromadzoną w powietrzu i zamieniają ją na energię użytkową.

Urządzenia te działają bezobsługowo, wystarczy jednorazowe manualne nastawienie temperatury wody w basenie niezależnie czy jest to basen hotelowy czy basen prywatny.

Zasada pracy pompy ciepła:

 1. Czynnik obiegu dolnego źródła, płynąc w wężownicy, odbiera energię cieplną z gruntu, powietrza lub wody.
 2. W parowniku podgrzany czynnik obiegu dolnego źródła oddaje ciepło zimnemu czynnikowi chłodniczemu obiegu wewnętrznego pompy ciepła. Czynnik chłodniczy podgrzewa się i odparowuje, stając się gazem.
 3. Gaz zostaje sprężony przez sprężarkę. Wytworzone w tym procesie ciepło jest przekazywane w skraplaczu do systemu instalacji ogrzewania wody basenowej lub instalacji ogrzewania budynku.
 4. Skroplony gaz po przejściu przez zawór rozprężny obniża swoje ciśnienie oraz temperaturę i przepływa do parownika, gdzie ponownie odbiera ciepło od czynnika obiegu dolnego źródła i proces zaczyna się ponownie.
Baseny prywatne i hotelowe
  • Slider 37